Gündem

Telegram, Hikayeler’de kendi versiyonunu başlatacak

Kullanıcıların bu özelliği yıllardır istediğini ancak şirketin Hikayeler zaten her yerde olduğu için” başlangıçta buna karşı çıktığını paylaştı. Telegram nihayetinde kullanıcılarını dinlemeye karar verdi ve diğer platformlardan daha özelleştirilebilir bir kendi Hikaye versiyonunu yarattı.

Mesajlaşma servisinin Hikayeler özelliği, sohbet listesinin en üstünde genişletilebilir baloncuklar olarak görünmeleri açısından Messenger’ınkine benziyor.

Kullanıcılar, gönderilerini kimlerin göreceğini tanımlayabilecek. Seçenekler yalnızca kendi kişilerine, yalnızca birkaç seçili kişiye veya Yakın Arkadaşlar listesine olmak üzere farklı bir kaç opsiyon sunacak. Kullanıcılar hikayelerine başlıklar ve bağlantılar ekleyebilir ve diğer insanları etiketleyebilirler. Kullanıcılar ayrıca, BeReal’de bulunan gönderilere benzer şekilde, ön ve arka kameralar tarafından çekilen fotoğrafları ve videoları aynı anda paylaşabilecek.

Kullanıcılar belirli bir kişinin gönderilerini görmek istemezlerse, bu gönderileri kişiler bölümündeki “Gizli” listesine taşıyabilecekler. Ancak Telegram’ın şimdiye kadarki en iyi yanı, kullanıcıların Hikayelerinin ne zaman sona ereceğini seçebilecek olmaları.

Diğer hizmetlerde olduğu gibi 24 saat içinde kaybolmalarını ayarlayabilirler ancak 6, 12 veya 48 saat içinde kaybolmalarını da seçebilecekler. Hatta kullanıcılar, Hikayelerini profil sayfalarında kalıcı olarak görüntüleyebilirler.

Sosyal medya platformları arasında ciddi bir rekabet var ve Hikayeler özelliği de her platformda yer alıyor. Ancak tüm platformlar birbirine fark atacak özellikler ile ön plana çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu